Gergi Tavan

Gergi Tavan Blog
Gergi Tavan Uygulama Alanlarında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
Gergi Tavan Uygulama Alanlarında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Bilindiği gibi asma tavan uygulamaları sayesinde yaşam alanlarında modern ve etkileyici tasarımlar elde edilmektedir. Evlerden işyerleri kadar pek çok yaşam alanında tercih edilen gergi tavan çözümleri ekonomik olmalarının yanı sıra her tarza hitap eden yapıları ile dikkat çekmektedir.

 

Söz konusu gergi asma tavan uygulamalarında dikkat edilmesi gereken hususlar mevcuttur. Asma tavan uygulaması için alan seçiminden, seçilen tavan modelinin ilgili yaşam alanına ve o alanda bulunan diğer dekoratif öğelerle uyumuna kadar pek çok faktörün dikkate alınması gerekmektedir.

 

Asma Tavan Uygulamalarında Alan Seçimi

 

Tüm yaşam alanları için farklı seçeneklere sahip barisol tavan uygulamalarında alan seçimi tarzınıza göre şekillendirilmektedir. Hayal gücünüz ve tarzınızı birleştirerek tasarlanan tavan çözümlerinde; hayalinizdeki dağ mağazasına veya sizi her şeyden uzaklaştıran okyanus akıntılarına kadar pek çok renk ve desen uygulanabilmektedir.

 

Asma tavan uygulamalarında dikkat edilmesi gereken diğer bir konu ise uygulama yapılacak yaşam alanına göre tasarımların tercih edilmesidir. Örnek vermek gerekirse; bir spor salonu için gerçekleştirilen asma tavan tasarımlarında adrenalin artırıcı öğelerle ve renklerin tercih edilmesi gerekmektedir.

 

Benzer şekilde işletme ve fabrikalar için tercih edilen tavan dekorasyon ürünlerinde ise çalışma motivasyonunu artırıcı ve odaklanmayı sağlayan renk ve desen tasarımları tercih edilmelidir. Çalışma alanlarında pastel renkler yerine canlı renklerin tercih edilmesi rehavetin önlenmesi açısından büyük önem taşır.

 

Otel ve Konferans Merkezleri İçin Etkin Çözümler

 

Toplu sunumların ve toplantıların yapıldığı otel salonları ve konferans merkezleri için de özel olarak tasarlanan asma tavan çözümleri büyük ilgi görmektedir. Estetik kavramının en çok incelendiği alanlar olan otellerde havuz, yemek salonu ve odalar için ayrı ayrı tasarlanan asma tavan modelleri daha çok müşteriye hitap edilmesinde oldukça etkilidir.

 

Asma tavan çözümleri yalnızca tavanlarda uygulanan bir ürün değildir. İhtiyaca göre duvar ve zeminlerde de ilgi çekici tasarımlar yaratan asma tavan çözümleri aklınıza gelebilecek her alanda kolaylıkla uygulanabilen bir üründür. Örneğin çocuğunuzun odasını mükemmel bir hale getirebilmek için tavan ve duvar uygulamalarını aynı anda tasarlayabilir ve çocuğunuz için farklı bir dünya meydana getirebilirsiniz.

 

www.bigergi.com

0 (535) 664 92 41

info@bigergi.com

Tüm yorumları görmek için lütfen tıklayınız