Gergi Tavan

Gergi Tavan Blog
Tavan Dekorasyon Modelleri
Tavan Dekorasyon Modelleri

Ev dekorasyonlarının en mühim unsurlarından biri tavan dekorasyonudur. Şık tasarımları daha çok ön plana çıkaran tavanlar, düzgün ve uyumlu şekilde dekore edildiğinde tasarımın bütünlüğünü sağlar ve tasarım ayrıntılarını ortaya çıkararak daha çok görünmelerini sağlar. Peki ya dekorasyonları ön plana çıkaran Tavan dekorasyon yöntemleri nelerdir: Aslında bütçeye, dekore edilecek odanın büyüklüğüne ve kullanım amacına göre birçok dekorasyon modeli vardır. Biz bu yazımızda en yaygın olan gergi tavan, barisol tavan uygulamalarından söz edeceğiz.

 

GERGİ TAVAN UYGULAMASI NEDİR:

 

Gergi tavan, çeşitli renklerden ve dokulardan oluşan, ısıtıldığında istenilen forma, yapıya girebilen, özel alüminyum profillerin ısıtılarak ve gerdirilerek uygulanması yöntemidir. Esnek yapıya sahip olan profiller istenilen tarzda şekillendirilebilir. Radyuslu, Kubbe biçiminde yüzeyler, şekiller elde edilebilir. Üzerine resim baskısı yapılabildiği için ve istenilen tarzda şekil verilebildiği için özgün tasarımların yapılmasına olanak sağlar. Baskı yapılan resim kaliteli malzemesi sayesinde solmaz. Hafifliği sayesinde risk taşımaz. Risk konusunda değinebileceğimiz bir başka özelliği ise alev almamasıdır. Boya gibi bakımlara ihtiyacı olmadığı gibi temizlenmesi de basittir.

 

GERGİ TAVAN ÇEŞİTLERİ NELERDİR:

 

Daha önce atölyelerde hazırlanan, mekan sahibine temizlik ve zaman bakımından kolaylık sağlayan hazır gergi tavan uygulaması, genelde ev ortamlarında tercih edilmektedir. Üzerinde delikli yapılar bulunan malzeme sayesinde sesi içine hapseden akustik gergi tavan sesli ve çok gürültülü ortamlarda kullanılmaktadır. Işığın yansıması ile şık ve sade tasarım elde etmek isteyenler ise mekanı ferahlatan, geniş gösteren lake gergi tavan uygulamasını tercih etmektedirler.

 

GERGİ TAVAN UYGULAMALARINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR:

 

Gergi tavan uygulanmadan önce bazı kurallara uyulması gerekmektedir. Bunun için güvenilir bir firma bulmak ve bu firmanın kullandığı malzemenin de kaliteli olması gerektiğini unutmamak gerek. Bu iş için 2002 yılından bugüne tecrübesi olan Bi Gergi Tavan firmasını tercih edebilirsiniz. Yapılacak mekana göre uyulması gereken kurallar, püf noktalar değişebilir Gergi tavanımızda ileride sıkıntı yaşamamak adına genel olarak şu kurallara uyulması iyi olacaktır.

Öncelikle eğer gergi tavanın beraberinde led aydınlatma yaptırıyorsanız muhakkak kaliteli led kullanmalısınız, kalitesiz led kullanırsanız belirli bir süre sonra ışık solabilir. Ledleri sadece yapıştırıcı ile sabitlemek yerine vida ile sıkıca sabitlemeniz gerek aksi taktirde ledler düşebilir.

Bu sebeplerden dolayı gergi tavanı söktürmeniz gerekecektir. Eğer aydınlatmak için floresan kullanmayı tercih edecekseniz kaliteli, havuz derinliği 30-40 cm yerlerde kullanılan floresanlar kullanılmalıdır. Floresanlı aydınlatma için elektronik balans kullanılmalıdır. Son olarak da alçıpan havuzun içerisinde küçücük bir delik bile olmamasına özen göstermeliyiz.

 

www.bigergi.com

0 (535) 664 92 41

info@bigergi.com

Tüm yorumları görmek için lütfen tıklayınız